Pędził Mercedesem 210 km/h drogą S17. Został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Puławach zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość na drodze ekspresowej S17. 45-letni mieszkaniec Lublina, kierujący Mercedesem, jechał z prędkością 210 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz otrzymał 15 punktów karnych.
Syuacja miała miejsce wczoraj, 1.06, w miejscowości Sielce na drodze ekspresowej S17, na trasie z Warszawy do Lublina. Policjanci ruchu drogowego z puławskiej komendy, pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, zwrócili uwagę na kierującego Mercedesem, który poruszał się z nadmierną prędkością.
Pomiar wykazał, że 45-letni mieszkaniec Lublina jechał z prędkością 210 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Jak wyjaśnił policjantom, spieszył się z lotniska do domu i wracał wraz z rodziną.
Za znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych.
Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który w ciągu dwóch lat ponownie popełni to samo wykroczenie polegające na przekroczeniu prędkości, podlega surowszej karze finansowej. W ramach tzw. recydywy drogowej wysokość mandatu może zostać podwojona.
Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie ograniczeń prędkości. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. Im szybciej porusza się pojazd, tym dłuższa jest droga hamowania, mniejszy czas na reakcję oraz większe ryzyko utraty panowania nad pojazdem. Chwila pośpiechu może doprowadzić do tragedii, dlatego warto pamiętać, że bezpieczeństwo własne, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego jest ważniejsze niż kilka minut zaoszczędzonego czasu.
nadkomisarz Ewa Rejn-Kozak