Priorytet
-
Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2026
To już 8. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2026, który spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.
-
Dołącz do nas
"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia..."
Aktualności
-
Patrol z puławskiej komendy zwycięzcą wojewódzkich eliminacji "Patrol Roku 2026"
Patrol z puławskiej jednostki, w składzie sierż. Kamil Sabatura i st. post. Mateusz Zdun wygrał wojewódzkie eliminacje Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2026”. W rywalizacji wzięło udział 21 par patrolowych z komend miejskich i powiatowych naszego garnizonu. Puchary dla zwycięzców wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie młodszy inspektor Jacek Deptuś. Laureaci I i II miejsca (patrol z radzyńskiej komendy) będą reprezentować Policję Lubelską w ogólnopolskim finale.
-
Nietrzeźwy motocyklista zderzył się z samochodem osobowym
Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 24 czerwca w miejscowości Pogonów w gminie Baranów. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z motocyklem do szpitala trafił 41-letni motocyklista. Jak się okazało, mężczyzna kierował jednośladem będąc pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Postępowania, w sprawie wypadku i kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości prowadzi Komisariat Policji w Kurowie.
-
Wybieramy najlepszy „Patrol Roku 2026"
21 par patrolowych reprezentujących wszystkie jednostki lubelskiego garnizonu bierze udział w wojewódzkich eliminacjach zawodów Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2026”. Strzelanie, techniki obezwładniania osób i bieg pościgowy to konkurencje do jakich dziś przystąpili zawodnicy. Konkurs rozgrywany jest na obiektach szkoleniowych KWP w Lublinie pod okiem komisji sędziowskiej. Jutro policjantów czeka test wiedzy. Zwycięzcy będą reprezentować nasz garnizon w ogólnopolskim finale.
-
Wojewódzkie działania „Bezpieczny Jednoślad”
Dzisiaj w całym województwie lubelskim policjanci prowadzą działania „Bezpieczny Jednoślad”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa wśród motocyklistów, motorowerzystów, rowerzystów i kierujących hulajnogami, którzy jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego narażeni są na najtragiczniejsze skutki wypadków. Policjanci sprawdzają stan techniczny jednośladów, ich wyposażenie oraz trzeźwość kierujących. Zwracają również uwagę na zachowania innych uczestników ruchu drogowego względem kierujących jednośladami.
-
Bezpieczne Wakacje 2026
Nadchodzące wakacje to nie tylko czas wypoczynku, ale również wielu niebezpieczeństw z jakimi w tym okresie mogą zetknąć się dzieci i młodzież. Jak się ich ustrzec, jak przygotować się do podróży oraz jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą - o tym mówili dzisiaj szefowie Policji, Straży Pożarnej i WOPR, którzy na co dzień dbają o szeroko pojęte bezpieczeństwo mieszkańców. Lubelski Garnizon Policji reprezentował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie mł. insp. Jacek Deptuś.
-
Nietrzeźwy kierowca doprowadził do zderzenia dwóch samochodów w Puławach
W niedzielę po południu, 21 czerwca, na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Wróblewskiego w Puławach doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych - Citroena i BMW. Jak ustalili policjanci, sprawca zdarzenia był nietrzeźwy. 28-letni mieszkaniec gminy Przyłęk miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Policjanci ustalają także szczegóły jego wcześniejszego zachowania na drodze co zostało utrwalone na kamerze samochodowej jednego z kierowców.
-
Krajowy Trening Pierwszej Pomocy z udziałem policjantów
W sobotę w Puławach, podobnie jak w wielu miejscach w całym kraju odbył się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy realizowany pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Mieszkańcy naszego powiatu, pod okiem instruktorów i przedstawicieli służb ratowniczych mogli zdobyć praktyczne umiejętności, które mogą pomóc uratować zdrowie i życie drugiego człowieka. W Puławach pierwszej pomocy przedmedycznej uczył m.in nasz funkcjonariusz, dzielnicowy mł. asp. Łukasz Kęsik.
-
Śmiertelne potrącenie pieszego w Górze Puławskiej
W niedzielę, 21 czerwca w miejscowości Góra Puławska w gminie Puławy doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku potrącenia przez samochód osobowy śmierć na miejscu poniósł 58-letni mieszkaniec gminy Przyłęk. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Puławach pod nadzorem prokuratora.
-
Praca sezonowa - szansa na zarobek, ale także odpowiedzialny wybór
Wraz z rozpoczynającym się sezonem prac sezonowych i dorywczych wiele osób poszukuje możliwości dodatkowego źródła dochodu. Prace przy zbiorach, w gastronomii, hotelarstwie, budownictwie czy usługach stwarzają możliwość zdobycia doświadczenia i zarobku. Warto jednak pamiętać, że z pozoru atrakcyjna oferta pracy nie zawsze oznacza bezpieczne zatrudnienie. Dlatego przed podjęciem pracy warto poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa i wiedzieć, na jakie sygnały ostrzegawcze zwracać szczególną uwagę.
-
Niebezpieczne zdarzenie z udziałem motocyklisty na ulicy Słowackiego w Puławach
We wtorek wieczorem na ulicy Słowackiego w Puławach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.
-
Policjanci z Nałęczowa odwiedzili przedszkolaków w Drzewcach
O bezpieczeństwie podczas wakacji, codziennej służbie policjantów oraz zachowaniu się w sytuacji zagrożenia rozmawiali z dziećmi funkcjonariusze z Posterunku Policji w Nałęczowie. Spotkanie odbyło się w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Drzewcach i spotkało się z ogromnym zainteresowaniem najmłodszych.
-
Policjanci zadbali o bezpieczeństwo podczas Rodzinnego Rajdu Rowerowego Puławy - Leśniczówka Azotrop. Kręcimy dla Puław!
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Puławach zabezpieczyli przejazd uczestników rodzinnego rajdu rowerowego z Puław do leśniczówki Azotrop w ramach wydarzenia „Kręcimy dla Puław”. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem rowerzystów zarówno na trasie przejazdu, jak i podczas pikniku na mecie, gdzie znakowali również rowery oraz prowadzili konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
-
Bezpieczny długi czerwcowy weekend na drogach powiatu puławskiego – podsumowanie działań policjantów
Za nami długi czerwcowy weekend, podczas którego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Puławach czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz osób podróżujących przez teren powiatu puławskiego. Funkcjonariusze ruchu drogowego, wspierani przez policjantów prewencji prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, reagując na niebezpieczne zachowania kierowców oraz dbając o płynność ruchu podczas wydarzeń religijnych i profilaktycznych.
-
Weekendowe powroty. Apelujemy o ostrożność
Przed nami ostatni dzień długiego weekendu. Osoby, które spędzały ten czas poza domem będą wracać do miejsc zamieszkania. Na drogach spodziewamy się wzmożonego ruchu dlatego będziemy czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Apelujemy o bezpieczną i rozważną jazdę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!
-
Obowiązek używania kasku przez osoby do 16. roku życia – przypominamy o nowych przepisach
Od 3 czerwca 2026 r. obowiązują przepisy, na podstawie których kierujący rowerem, rowerem elektrycznym, hulajnogą elektryczną oraz urządzeniem transportu osobistego, którzy nie ukończyli 16 lat, mają obowiązek używania kasków ochronnych. Co istotne, przepisy te obowiązują niezależnie od tego, czy młoda osoba korzysta z własnego, czy wypożyczonego pojazdu.
-
Bezpieczeństwo podczas długiego weekendu!
Czerwcowy długi weekend to dla wielu osób okazja do wypoczynku, spotkań z rodziną i przyjaciółmi oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Aby wolne dni upłynęły spokojnie i bez przykrych niespodzianek, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Ich przestrzeganie może uchronić przed stratami, niebezpiecznymi sytuacjami i koniecznością przedwczesnego zakończenia wypoczynku.
Mail do dyżurnego
Ważne
-
Dołącz do nas
"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia..."
- Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
- Zgłoś kontrolę autokaru
- Niebieska e-skrzynka
- Powiadom nas SMS-em
