Aktualności

W marketach kradli alkohol i kawę – wpadli w ręce komendanta komisariatu i dochodzeniowca

Data publikacji 22.02.2021

Komendant Komisariatu Policji w Kurowie wraz z dochodzeniowcem zatrzymali dwóch złodziei sklepowych. 25 i 30 latek z Lublina kradli alkohol i kawę w różnych marketach, wpadli w Kurowie, zatrzymani po pościgu. Obaj usłyszeli już zarzuty za kradzież. Policjanci sprawdzają czy złodzieje nie mają na koncie innych kradzieży.

Do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże doszło w piątek w Kurowie. Komendant tamtejszego komisariatu, nadkomisarz Tomasz Tomaszewski wraz z policjantem dochodzeniowo – śledczym starszym aspirantem Arturem Poniewierskim wracali z komendy w Puławach. Jadąc ulicą Kilińskiego w Kurowie, zauważyli dwóch mężczyzn stojących w bocznej uliczce. Jeden z nich, na widok radiowozu podniósł leżącą na ziemi torbę i zaczął oddalać się szybkim krokiem. Wzbudziło to czujność funkcjonariuszy, którzy zaczęli obserwować obu mężczyzn.

W tym samym momencie usłyszeli zgłoszenie dyżurnego o kradzieży w sklepie w Kurowie. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że kradzieży dokonało dwóch mężczyzn, którzy uciekli ze sklepu w nieznanym kierunku. Komendant z dochodzeniowcem natychmiast ruszyli za mężczyznami, którzy już wsiedli do zaparkowanego w ukryciu samochodu marki audi A3. Po kilku minutach mężczyźni byli już w rękach policjantów. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 25 i 30 lat.

Po sprawdzeniu samochodu, policjanci znaleźli w bagażniku kilkanaście butelek wysokogatunkowego alkoholu, kilka opakowań kawy oraz… mleko w proszku dla niemowląt. Wszystko na łączną kwotę prawie 1600 zł. Mężczyźni zostali zatrzymani, trafili do policyjnego aresztu. W trakcie dalszych czynności, funkcjonariusze ustalili, że skradziony towar pochodzi nie tylko ze sklepu w Kurowie, ale również w Puławach. Dwaj mieszkańcy Lublina usłyszeli już zarzuty. 25 letni kierowca audi został również ukarany mandatem za kierowanie samochodem bez uprawnień.

podkomisarz Ewa Rejn-Kozak

Powrót na górę strony