Aktualności

Z promilami, bez badań technicznych i na dwóch zakazach - zatrzymany dzięki anonimowemu zgłoszeniu/aktualizacja

Data publikacji 30.04.2021

Dzięki właściwej reakcji przypadkowej osoby, w miejscowości Góry w gminie Markuszów zatrzymany został nietrzeźwy kierowca. Mężczyzna kierował volkswagenem golfem mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie oraz dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto samochód, którym jechał nie został dopuszczony do ruchu. Mieszkaniec powiatu łukowskiego odpowie za swój czyn przed Sądem. Decyzją Sądu 26 letni kierujący został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.

Dziś rano dyżurny puławskiej komendy otrzymał informację, że z Nałęczowa w kierunku Markuszowa jedzie samochód marki volkswagen, którego kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali pojazd w miejscowości Góry. Od kierującego golfem wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie wykazało, że 26 latek z powiatu łukowskiego ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Samochód, którym jechał nie został dopuszczony do ruchu z uwagi na zatrzymany wcześniej dowód rejestracyjny i brak badań technicznych.

Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że 26 latek nie ma uprawnień do kierowania. Posiada natomiast dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje zostaną z nim wykonane czynności procesowe. Za swój czyn, nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed Sądem. Poza karą pozbawienia wolności grozi mu kara grzywny. Będzie musił także zapłacić świadczenie w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

AKTUALIZACJA

Decyzją Sądu, w dniu 1 maja br. 26 letni kierujący został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.

podkomisarz Ewa Rejn - Kozak