Aktualności

Bezpieczne finanse – ruszyła kampania informacyjna w powiecie puławskim

Data publikacji 15.05.2021

Puławy, Kazimierz Dolny, Janowiec, Góra Puławska, Drzewce, Płonki – co łączy te i wiele innych miejscowości w powiecie puławskim ? Do wszystkich docierają już plakaty ostrzegające mieszkańców przed działaniami oszustów. W ponad 160 sołectwach, na kilkuset tablicach informacyjnych umieszczane są informacje o tym, jak działają oszuści i co zrobić, aby nie paść ofiarą przestępców. W tym tygodniu rozpoczęła się kampania informacyjna prowadzona przez Starostę Puławskiego i Puławską Policję, a także Straż Pożarną i WOPR bowiem drugim z tematów kampanii jest bezpieczeństwo nad wodą.

Kampania informacyjna dotycząca bezpieczeństwa finansowego, skierowana do mieszkańców i gości powiatu puławskiego została zainicjowana przez Komendę Powiatową Policji w Puławach we współpracy ze Starostą Puławskim Danutą Smagą. Inauguracja kampanii nastąpiła w tym tygodniu, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w puławskim starostwie.

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Puławach – nadkom. Marcin Koper – Naczelnik Wydziału Prewencji oraz podkom. Ewa Rejn – Kozak oficer prasowy przedstawili cele i założenia projektu. Najważniejszy z nich to dotarcie z informacjami ostrzegającymi przez działaniem oszustów do jak największej liczby osób. Z tego powodu do akcji zostali zaangażowani gospodarze ponad 160 sołectw, organizacje społeczne, kulturalne oraz placówki oświatowe. Na kilkuset tablicach informacyjnych, we wszystkich miejscowościach powiatu puławskiego znajdą się plakaty z informacjami jak działają oszuści oraz radami, co zrobić aby nie stać się ofiarą przestępców. Bezpieczeństwo mieszkańców i gości naszego powiatu to dla nas priorytet !

Drugim z tematów kampanii jest bezpieczeństwo nad wodą. Rozpoczynający się sezon letni to czas, kiedy wielu mieszkańców naszego powiatu oraz odwiedzających nas gości decyduje się na wypoczynek nad wodą. Aby był bezpieczny, należy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach, przekazywanych przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które znalazły się na plakatach informacyjnych.

 plakaty Policji i Starostwa

Poza przedstawicielami Puławskiej Policji, w konferencji uczestniczyli: st. bryg. Grzegorz Podhajny – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Puławach, Sławomir Ogórek - Kierownik Drużyny nr 13 Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Puławach oraz włodarze miast i gmin nadwiślańskich – Paweł Maj – Prezydent Puław wraz z Dariuszem Fijołem – Kierownikiem Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Puławach, Artur Pomianowski – Burmistrz Kazimierza Dolnego, Jan Gędek – Wójt Gminy Janowiec, Kamil Lewandowski – p.o. Wójt Gminy Puławy oraz zaproszeni dziennikarze. Spotkanie odbyło się przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, w pełnym reżimie sanitarnym. Część gości i dziennikarzy uczestnika w konferencji za pośrednictwem platformy internetowej, w systemie online.

Podczas konferencji zaprezentowano założenia projektu oraz przedstawiono zaplanowane działania. Przygotowano także plakaty, które dzięki pomocy ponad 160 sołtysów są już umieszczane na wszystkich tablicach informacyjnych w powiecie puławskim.

Konferencja była początkiem akcji informacyjnej. Dzięki zaangażowaniu szerokiego gremium osób oraz instytucji planowane są już kolejne działania, aby ostrzec przed niebezpieczeństwami jak największą liczbę osób.

podkomisarz Ewa Rejn - Kozak

  • czterech mężczyzn przy stole, na ekranie wójt gminy Puławy
  • starosta puławski Danuta Smaga i oficer prasowy puławskiej policji przy stole podczas konferencji
  • wizerunek policjanta na ekranie kamery

Pliki do pobrania

  • 420.16 KB
    plik PDF o apelu Policji
Powrót na górę strony