Aktualności

Policjant na wolnym zatrzymał nietrzeźwą sprawczynię kolizji

Data publikacji 14.09.2022

Policjant z puławskiej drogówki w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawczynię kolizji. 60-latka, wyjeżdżając z terenu posesji uderzyła w toyotę zaparkowaną przy ulicy, a następnie próbowała odjechać. Okazało się, że była nietrzeźwa. Miała prawie promil alkoholu w organizmie. Zostało jej zatrzymane prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 10:30 w Puławach. Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego, sierż. szt. Piotr Sztobryn, mający tego dnia wolne, jechał rowerem ulicą 6 Sierpnia. W pewnym momencie zauważył opla wyjeżdżającego z posesji. Samochodem kierowała kobieta, która uderzyła w toyotę zaparkowaną na pasie ruchu. Następnie manewrując, usiłowała odjechać z miejsca. Policjant zatrzymał kierującą i wezwał na interwencję patrol.

Okazało się, że 60-letnia mieszkanka gminy Puławy kierująca oplem jest nietrzeźwa. Badanie wykazało, że ma prawie promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Będzie odpowiadała za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna. Obligatoryjnie będzie także musiała zapłacić świadczenie wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych.

Dodajmy, że to nie pierwsza nietrzeźwa osoba, kierująca pojazdem mechanicznym zatrzymana w czasie wolnym przez naszego funkcjonariusza.

komisarz Ewa Rejn - Kozak

Powrót na górę strony