Niebieski Bieg Niepodległości o Puchar Komendanta Głównego Policji

Data publikacji 07.11.2022

Ponad 300 biegaczy wzięło udział w Niebieskim Biegu Niepodległości zorganizowanym w łódzkich Łagiewnikach. Wśród nich była ekipa z komendy w Puławach, która w klasyfikacji grupowej zajęła 7 miejsce. Każdy z uczestników 10-kilometrowego biegu otrzymał pakiet startowy i pamiątkowy medal. Tegoroczna, czwarta edycja biegu zorganizowana została o puchar Komendanta Głównego Policji.

IV Niebieski Bieg Niepodległości został zorganizowany przez Wydział Komunikacji Społecznej KWP w Łodzi przy współudziale związków zawodowych NSZZP oraz Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej SP IPA.

5 listopada 2022 roku w łódzkich Łagiewnikach pojawili się zawodnicy z całej Polski, w tym reprezentanci Komend Wojewódzkich Policji, Komendy Stołecznej Policji i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Wśród nich znajdowali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Nasi reprezentanci zajęli 7 miejsce w klasyfikacji grupowej.

Uczestnicy biegu, własną postawą zaprezentowali, że wspólne bieganie może być doskonałą formą uhonorowania ważnego jubileuszu i promocją zdrowego stylu życia. Podczas wydarzenia, 104-tą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczczono również wspólnym odśpiewaniem hymnu, unosząc nad głową biało-czerwone kartoniki i tworząc w ten sposób flagę Polski.

Po skończonym biegu, każdy z biegaczy otrzymał okolicznościowy medal, a dla najlepszych przygotowano puchary, w tym Puchar Komendanta Głównego Policji. Nagrodę specjalną otrzymała także osoba, która ukończyła Niebieski Bieg Niepodległości na 104 miejscu.