Aktualności

Mając dożywotni zakaz kierowania spowodował wypadek drogowy

Data publikacji 11.01.2023

Wnioskujemy o areszt dla 57-letniego kierowcy Skody, który w Starym Pożogu w gminie Końskowola doprowadził do czołowego zderzenia z jadącą z naprzeciwka Kią. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Starym Pożogu, na drodze powiatowej z Końskowoli do Celejowa. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący Skodą mężczyzna poruszał się w kierunku Końskowoli. W pewnym momencie zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z jadącą z naprzeciwka Kią. Oboje kierujący pojazdami trafili do szpitala. 57-letnia mieszkanka gminy Wąwolnica kierująca Kią była trzeźwa.

Z kolei kierujący Skodą miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Nie odniósł poważnych obrażeń. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 57-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Wnioskujemy o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie na drodze, nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich użytkowników drogi. Muszą się liczyć z surowymi konsekwencjami.

komisarz Ewa Rejn - Kozak

Powrót na górę strony