Aktualności

Areszt dla 57-latka, który mając dożywotni zakaz kierowania spowodował wypadek

Data publikacji 13.01.2023

Puławski sąd aresztował na dwa miesiące 57-latka z gminy Końskowola podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego w Starym Pożogu i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy bowiem odbywał już karę pozbawienia wolności za to samo przestępstwo.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 10 stycznia br. w Starym Pożogu, na drodze powiatowej z Końskowoli do Celejowa. Kiedy kierujący Skodą mężczyzna poruszał się w kierunku Końskowoli, w pewnym momencie zjechał na lewy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo, z naprzeciwka samochodem marki KIA. Bezpośrednio po zdarzeniu, kierujący Skodą, po wydostaniu się ze swojego pojazdu próbował zbiec z miejsca wypadku, ale został zatrzymany przez innego kierującego.

Do szpitala trafiła kierująca Kią, 57-letnia mieszkanka gminy Wąwolnica, a następnie 57-latek ze Skody. Kobieta była trzeźwa. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj puławski sąd, na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec 57-letniego mieszkańca gminy Końskowola środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy bowiem odbywał już karę pozbawienia wolności za to samo przestępstwo.

komisarz Ewa Rejn - Kozak

Powrót na górę strony