Puławscy policjanci w Półmaratonie Ślężańskim

Data publikacji 28.03.2023

Policjanci z puławskiej komendy wzięli udział w Półmaratonie Ślężańskim w Sobótce. Na dystansie ponad 20 kilometrów sprawdziło się czworo policjantów - dwoje z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i po jednym z Wydziału Kryminalnego oraz Prewencji. Wszyscy ukończyli bieg pokonując malowniczą, a jednocześnie trudną trasę wokół góry Ślęża.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Puławach w sobotę (25.03. 2023) wzięli udział w Półmaratonie Ślężańskim w Sobótce. Trasa ponad dwudziestokilometrowego biegu wiodła wokół góry Ślęża. Na starcie stanęło ponad 2100 zawodników, bieg ukończyły 1953 osoby. Jego celem była popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej.

Nasi policjanci, którzy swoją pasję świetnie łączą ze służbą mówią, że bieg był trudny technicznie, ale bardzo satysfakcjonujący. Połowa trasy prowadziła pod górę, a zadania nie ułatwiała również pogoda. Na starcie było ciepło, później zaczął wiać silny wiatr, a na koniec popadał deszcz. Niełatwe warunki nie przeszkodziły naszym zawodnikom dobiec do mety, osiągając niezłe rezultaty, a to dopiero początek tegorocznego sezonu biegowego.

Gratulujemy wytrwałości i życzymy dalszych sukcesów.