Aktualności

Stop Agresji na Drodze - działania wzmożone na puławskich drogach

Data publikacji 27.07.2023

Trwa kolejny tydzień wakacji i kolejne działania policjantów ruchu drogowego pod nazwą „Stop Agresji na Drodze” za nami. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. W efekcie wczorajszych działań mundurowi skontrolowali 56 kierowców, ujawnili 46 wykroczeń w ruchu drogowym, zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych pojazdów oraz nałożyli 35 mandatów karnych.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z puławskiej komendy przeprowadzili kolejne działania wzmożone "Stop Agresji na Drodze". Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, część kierowców zlekceważyła obowiązujące przepisy i spotkali się ze zdecydowaną reakcją funkcjonariuszy.

Zatrzymani przez policjantów kierowcy jechali zbyt szybko, nieprawidłowo wyprzedzali oraz nieustępowali pierwszeństwa innym pojazdom (w tym nieoznakowanemu pojazdowi służbowemu, kierowanemu przez policjanta).

W trakcie wczorajszych działań policjanci przeprowadzili 243 badania stanu trzeźwości kierowców, skontrolowali 56 kierowców, ujawniając 46 wykroczeń. 35 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, sporządzono 3 wnioski o ukaranie do sądu oraz zatrzymano 1 prawo jazdy za kierowanie samochodem po użyciu alkoholu. Ze względu na niewłaściwy stan techniczny oraz brak ważnych badań technicznych policjanci zatrzymali 7 dowód rejestracyjnych. 

Wszyscy, którzy łamią przepisy ruchu drogowego, a zwłaszcza osoby, które swoim zachowaniem narażają innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Nie ma pobłażania dla kierowców, którzy użytkując samochody w niewłaściwy sposób, ścigając się na ulicach, wprowadzając auto w niekontrolowany poślizg czy przekraczając dopuszczalną prędkość powodują zagrożenie dla siebie i innych.

Tego typu działania będą cyklicznie powtarzane przez funkcjonariuszy, a wszystko po to, aby na naszych drogach było bezpieczniej.

komisarz Ewa Rejn - Kozak

Powrót na górę strony