Aktualności

Potrącenie rowerzysty

Data publikacji 28.07.2023

W Puławach na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Słowackiego kierujący samochodem Honda potrącił 66-letniego rowerzystę przejeżdżającego po przejeździe dla rowerów. 21-latek kierujący Hondą był trzeźwy. Cyklista, z obrażeniami ciała trafił do szpitala, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia i apelujemy o ostrożność na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Słowackiego w Puławach. Kierowca Hondy skręcając w ulicę Słowackiego ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej po przejściu dla pieszych, po czym ruszył uderzając w rowerzystę, który przejeżdżał po przejeżdzie dla rowerów od strony PKP w kierunku pobliskiego marketu. 

Na skutek zderzenia z pojazdem 66-letni rowerzysta, mieszkaniec Puław doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Badanie wykazało, że był nietrzeźwy. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w tym stanie będzie odpowiadał przed sądem.

Kierowca Hondy, 21-letni mieszkaniec Puław był trzeźwy. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia i apelujemy o większą ostrożność na drodze, zwłaszcza wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. 

komisarz Ewa Rejn - Kozak

Powrót na górę strony