Aktualności

Niezabezpieczony ładunek wypadł z ciężarówki

Data publikacji 28.07.2023

Wczoraj w miejscowości Sielce w gminie Końskowola doszło do wycieku kwasu siarkowego z pojemników, które wypadły z ciężarowego Volvo. Kierowca, 60-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego za niezabezpieczenie ładunku został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 zł. Prowadzimy także czynności dotyczące sprowadzenia zdarzenia powszechnie niebezpiecznego. Wjazd na drogę S12 w kierunku Radomia w tym miejscu jest niemożliwy.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 17 w miejscowości Sielce w powiecie puławskim. Na węźle Końskowola z samochodu ciężarowego marki Volvo spadły zbiorniki z kwasem siarkowym. Na miejscu, poza policjantami interweniowała straż pożarna z Lublina, Puław i okolicznych miejscowości. Zadysponowano również specjalistyczną grupę ratownictwa chemicznego i ekologicznego z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie.

Kierowca Volvo, 60-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego za niezabezpieczenie ładunku został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tysiące złotych. Policjanci zatrzymali też dowód rejestracyjny samochodu ciężarowego, z uwagi na niesprawny ukłąd hamulcowy. Na miejscu przeprowadzone zostały oględziny, czynności prowadzone są w kierunku art. 163 par 1 pkt 3 kodeksu karnego tj. sprowadzenia zdarzenia powszechnie niebezpiecznego.

Obecnie na miejscu trwają czynności straży pożarnej, wjazd na na drogę ekspresową S12 w kierunku Radomia jest niemożliwy. Zabezpieczamy miejsce zdarzenia.

komisarz Ewa Rejn - Kozak

  • rondo na drodze s12 na nim samochód ciężarowy wokół radiowozy i samochody straży pożarnej
  • białe ciężarowe volvo z odsłoniętą naczepą na niej plastikowy zbiornik
  • policjanci stojący przy radiowozie
Powrót na górę strony