Aktualności

Kierowca mający 2,5 promila zatrzymany dzięki reakcji świadków

Data publikacji 24.08.2023

Dzięki obywatelskiej postawie mieszkańców powiatu puławskiego nietrzeźwy kierowca stanie przed sądem. Małżonkowie jadący bezpośrednio za Toyotą, której kierowca nie potrafił utrzymać toru jazdy zabrali mu kluczyki i powiadomili policjantów. Jak się okazało ujęty przez nich mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 18:00 w Puławach. Małżonkowie z terenu naszego powiatu, jadąc przez Puławy zauważyli, że kierowca Toyoty jadącej przed nimi nie utrzymuje toru jazdy, zjeżdża na sąsiednie pasy ruchu, nie używa kierunkowskazów.

Mając podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy, pasażerka zadzwoniła na numer alarmowy. Jednocześnie jej mąż przez cały czas jechał za Toyotą. Gdy samochód zatrzymał się na jednym z parkingów, jadący za nim kierowca natychmiast zareagował, zatrzymał się i uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę, zabierając mu kluczyki. W tym samym czasie na miejsce dojechali puławscy dzielnicowi. Funkcjonarusze przewieźli kierowcę Toyoty do komendy gdzie zbadali go na trzeźwość. 

Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że 65-latek z Puław miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Dzięki obywatelskiej postawie mieszkańców naszego powiatu, nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem.

Apelujemy o rozsądek za kierownicą i przypominamy konsekwencje prawne jazdy w stanie nietrzeźwości:

  • Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do 15 lat.
  • Świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tys. zł.
  • Zagrożenie karą pozbawienia wolności do lat 2.

komisarz Ewa Rejn - Kozak

Powrót na górę strony