Aktualności

Ważna jest każda kropla - wiedzą o tym policjanci, którzy oddają krew

Data publikacji 31.10.2023

Policjanci i pracownicy puławskiej komendy włączyli się w akcję krwiodawstwa zorganizowaną przez Klub HDK "Dar Życia" działający przy Zakładach Azotowych Grupa Azoty Puławy S.A. Podczas akcji zebrano ponad 30 litrów krwi!

W miniony piątek, w puławskich Zakładach Azotowych po raz kolejny została zorganizowana zbiórka krwi. W ramach akcji „Podziel się życiem - oddaj krew”, pracownicy ZA Puławy S.A., mieszkańcy powiatu puławskiego oraz policjanci i pracownicy naszej komendy, z uśmiechem na twarzy i poczuciem obowiązku, aby pomóc potrzebującym stawili się w punkcie pobrań. Zbiórkę zorganizował niezawodny Klub HDK "Dar Życia" z Tomaszem Ogrodnikiem na czele, przy ogromnym wsparciu RCKiK w Lublinie.

Honorowe krwiodawstwo to nie tylko piękne słowa, to misja i poczucie obowiązku pomagania innym poprzez oddanie krwi, która ma ratować życie. Kto jak nie my, wiemy, jak bardzo jest ona potrzebna. To policjanci bardzo często znajdują się w miejscach, gdzie w wyniku różnych zdarzeń zachodzi potrzeba ratowania ludzkiego życia, a często jedynym ratunkiem jest przekazanie krwi. Dlatego też, za każdym razem gdy mamy możliwość pomagania poprzez oddanie krwi, stajemy w gotowości, dzieląc się "nektarem życia", bo liczy się każda kropla. A że przykład idzie z góry, wraz z policjantkami, policjantami, pracownicami i pracownikami cywilnymi krew oddał również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Puławach podinsp. Mariusz Marzec. 

W sumie krew oddało 67 krwiodawców, a zebrano jej ponad 30 litrów! Kolejna akcja już 28 grudnia.

komisarz Ewa Rejn - Kozak

  • I Zastępca KPP w Puławach oddający krew
  • dwie pracownice policji z pracownicą centrum krwiodawstwa
  • mężczyzna przygotowany do oddawania krwi
  • policjantka po oddaniu krwi
  • policjant oddający krew
  • serce otoczone jesiennymi liśćmi i napis podziel się życiem oddaj krew
Powrót na górę strony