Aktualności

Podsumowanie akcji Wszystkich Świętych na drogach powiatu puławskiego

Data publikacji 06.11.2023

Zakończyły się działania w ramach akcji Wszystkich Świętych. Trwająca 10 dni akcja to dla policjantów czas wytężonej pracy, podczas której czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom i pieszym poruszać się w okolicach cmentarzy, wskazywali miejsca parkingowe. Od początku naszych działań, tj. od 27 października do 5 listopada na puławskich drogach nie doszło do żadnego wypadku, odnotowaliśmy 26 kolizji.

W tym roku policyjne działania Wszystkich Świętych trwały aż 10 dni, od 27 października do 5 listopada. W tych dniach służbę pełniło więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze pomagali kierowcom poruszać się w okolicach nekropolii, wskazywali miejsca parkingowe. Na bieżąco monitorowali nasilenie ruchu i reagowali na pojawiające się utrudnienia. Tam gdzie sytuacja tego wymagała kierowali ruchem ręcznie.

Mundurowych nie zabrakło również na głównych ciągach komunikacyjnych, szczególnie podczas wyjazdów na święta oraz powrotów. Policjanci sprawdzali między innymi prędkość kierujących, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, sposób przewożenia pasażerów, w tym dzieci. W opisywanym okresie policjanci przebadali na trzeźwość 1508 kierowców. Na "podwójnym gazie" wpadło 4 kierowców. Ponadto jeden kierowca przekroczył prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym i na 3 miesiące stracił prawo jazdy. 

W ciągu minionych 10 dni na terenie powiatu puławskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowaliśmy 26 kolizji, z czego 4 w dniu 1 listopada. Kontrolując kierowców oraz pojazdy, którymi się poruszali, funkcjonariusze zatrzymali 20 dowodów rejestracyjnych, w większości za brak aktualnych badań technicznych lub niewłaściwy stan techniczny pojazdów.

komisarz Ewa Rejn - Kozak

Powrót na górę strony