Aktualności

Dzień otwarty w puławskiej komendzie

Data publikacji 09.11.2023

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Puławach odbył się dzień otwarty. Odwiedziło nas blisko stu uczniów z puławskich szkół średnich. Młodzi ludzie mieli okazję zobaczyć jak wygląda służba w Policji oraz zapoznać się z zasadami rekrutacji. Słuchając policjantów różnych pionów oraz oglądając sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie, młodzi ludzie mieli okazję przekonać się, że nasza służba jest ciekawa, różnorodna i każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Dni otwarte to doskonała okazja, aby przybliżyć odwiedzającym służbę w Policji, poznać policjantów różnych pionów oraz uzyskać odpowiedzi na pytania nurtujące młodych ludzi. Dzisiaj naszą komendę odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 oraz IV Liceum Ogólnokształcącego w Puławach. 

Przybyłych gości oraz ich opiekunów przywitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Puławach podinsp. Mariusz Marzec. Pan Komendant przybliżył młodzieży ideę organizowania dni otwartych oraz zachęcił ich do wstępowania w nasze szeregi by służąc społeczeństwu jednocześnie realizować swoje pasje. 

policjantka i I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Puławach na sali z młodzieżą

Po wystąpieniu Pana Komendanta, policjantka z Wydziału Prewencji przedstawiła prezentację multimedialną, na podstawie której zaproszeni goście dowiedzieli się jaka jest struktura Komendy Powiatowej Policji w Puławach, ile jest wydziałów i jednostek terenowych oraz czym się zajmują.

Następnie młodzież została zapoznana z wymogami jakie należy spełnić, żeby zostać policjantem, a także z jakich etapów składa się postępowanie kwalifikacyjne. Do dyspozycji odwiedzających pozostawała pracownica Zespołu Kadr i Szkolenia, która przygotowała materiały informacyjne oraz udzielała wszelkich informacji o wymogach formalnych dotyczących rekrutacji. Młodzież obejrzała także filmy przedstawiające pracę różnych pionów Policji. Niespodzianką była możliwość wcielenia się w rolę oficera prasowego i udzielenia wywiadu redaktorowi LPU TV, co również jest jednym z elementów naszej służby.

policjant ruchu drogowego prezentujący sprzęt

Kolejnym punktem dni otwartych były spotkania z policjantami poszczególnych wydziałów, którzy prezentowali sprzęt wykorzystywany podczas swojej pracy oraz opowiadali o  specyfice pracy poszczególnych wydziałów. Technicy  kryminalistyki pokazali, w jaki sposób zabezpieczają ślady i jakie czynności wykonują na miejscach zdarzeń. Uczestnicy mogli przyjrzeć się m.in. w jaki sposób wykonuje się daktyloskopię. Nie brakowało ciekawostek i trudnych pytań.

Młodzież nie kryła zadowolenia z odwiedzin w naszej komendzie twierdząc, że nasza służba jest bardzo ciekawa. Sądząc po zaangażowaniu niektórych uczniów oraz pytaniach, które zadawali, istnieje szansa, że z niektórymi z nich wkrótce spotkamy się na wspólnej służbie. 

Informacje o naborze do służby w Policji można znaleźć tutaj

komisarz Ewa Rejn - Kozak

 

  • Komendant przemawiający do młodzieży
  • technik prezentujący młodzieży zawartość walizki
  • technik prezentujący ślady na karcie
  • młodzież udzielająca wywiadu
  • uczeń w stroju policjanta z tarczą
  • młodzież udzielająca wywiadu
  • uczeń zabezpieczający ślad daktyloskopijny obok technik kryminalistyki
  • technik prezentujący ślady daktyloskopijne na kartach
  • gogle
Powrót na górę strony