Aktualności

Szedł pieszo bez odblasków. Okazało się, że jest poszukiwany

Data publikacji 10.11.2023

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 20-latka z gminy Wąwolnica, który poza obszarem zabudowanym poruszał się pieszo bez wymaganych elementów odblaskowych, a po sprawdzeniu okazał się być poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do Zakładu Karnego, a policjanci apelują - noszenie odblasków to nie tylko obowiązek prawny, ale sposób na zadbanie o własne bezpieczeństwo!

Wczoraj wieczorem funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z puławskiej komendy, patrolując teren gminy Wąwolnica, zauważyli pieszego poruszającego się poza obszarem zabudowanym bez wymaganych przepisami elementów odblaskowych. Panująca obecnie pora roku, szybko zapadający zmrok, częste mgły lub opady deszczu utrudniają widoczność na drodze i powodują, że piesi nie mający żadnych elementów odblaskowych są niemal niewidoczni dla kierujących pojazdami. Dlatego funkcjonariusze nie tylko prowadzą działania informacyjne, ale przede wszystkim reagują na pieszych, którzy ignorują ten przepis i nie dbają o własne bezpieczeństwo.

W związku z tym, mundurowi podjęli kontrolę pieszego. Po sprawdzeniu go w policyjnych systemach, okazało się, że 20-latek z gminy Wąwolnica jest poszukiwany przez Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za spowodowanie kolizji w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu, a dzisiaj do właściwego Zakładu Karnego. 

Przypominamy o potrzebie noszenia odblasków. Szczególnie narażeni na udział w zdarzeniach drogowych są piesi, którzy poruszając się po zmierzchu w miejscach niedostatecznie oświetlonych są mało widoczni dla kierujących. Nie warto ryzykować, lepiej zapobiegać i dbać o swoje bezpieczeństwo.

komisarz Ewa Rejn - Kozak

Powrót na górę strony