Aktualności

Mając dwa promile, kierował samochodem. Najechał na jadący przed nim pojazd.

Data publikacji 10.11.2023

Dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca Volvo, który w Puławach najechał na tył jadącego przed nim Volkswagena. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za swój czyn 59-latek odpowie przed Sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz surowe konsekwencje finansowe.

Wczoraj tuż po godzinie 20:00 dyżurny puławskiej jednostki został powiadomiony o kolizji drogowej na ulicy Jaworowej w Puławach. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca kolizji może być nietrzeźwy. Policjanci ruchu drogowego, którzy zostali skierowani do obsługi tego zdarzenia, potwierdzili informacje przekazane przez zgłaszającego. Badanie wykazało, że kierujący samochodem Volvo 59-letni mieszkaniec Puław jest nietrzeźwy. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

Z rekacji uczestników zdarzenia, wynika, że 59-latek jadąc Volvo za Volkswagenem, zjeżdżając z progu zwalaniającego nie zahamował i uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu. Nikomu z uczestników nic się nie stało. Kierowca Volvo odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz surowe konsekwencje finansowe. 

komisarz Ewa Rejn - Kozak 

Powrót na górę strony