Aktualności

Kierował ciężarówką mimo zakazu, a policjantom okazał ukraińskie prawo jazdy

Data publikacji 14.11.2023

Policjanci z puławskiego Wydziału Ruchu Drogowego podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami ITD zatrzymali 26-letniego obywatela Ukrainy, kierującego ciężarowym Renault mimo obowiązującego go zakazu sądu. Mężczyzna, który podczas kontroli okazał ukraiński blankiet prawa jazdy trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Puławach, pełniąc służbę na drodze S17, wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego w Sierskowoli zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciężarowym Renault. Kierowcą okazał się być 26-letni obywatel Ukrainy. Mężczyna okazał policjantom ukraińskie prawo jazdy i był przekonany, że pojedzie dalej.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się jednak, że 26-latka obowiązuje sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 3 lat, począwszy od 2021 roku. Gdy policjanci zaczęli sprawdzać szczegóły sprawy, wyszło na jaw, że mężczyzna został kiedyś zatrzymany w Polsce, a następnie skazany za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. W związku z tym, Sąd zakazał mu dalszej jazdy na 3 lata. Mimo tego, młody Ukrainiec w dalszym ciągu posługiwał się ukraińskim blankietem prawa jazdy, licząc, że nie zostanie ponownie skontrolowany. Ostatecznie, 26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

komisarz Ewa Rejn - Kozak

Powrót na górę strony