Aktualności

Puławscy i ryccy policjanci we wspólnej akcji krwiodawstwa

Data publikacji 30.12.2023

Wynikiem 45 litrów krwi zakończyła się ostatnia w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana w Puławach. Wśród 100 dawców jesteśmy i my - policjanci i pracownicy z komend w Puławach i Rykach. Wspólnie pełnimy służbę i wspólnie pomagamy - dzieląc się krwią, najpiękniejszym darem życia.

W czwartek odbyła się ostatnia w tym roku zbiórka krwi zorganizowana przez Klub HDK "Dar Życia" przy Grupie Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. Wzięło w niej udział 111 osób, z czego 100 dawców oddało krew. Wśród nich byliśmy i my - policjanci oraz pracownicy z komend w Puławach i Rykach. Łącznie zebraliśmy 45 litrów krwi pełnej!

policjant oddaje krew

Wśród osób, które uczestniczyły w tej szczytnej akcji byli także Komendant Powiatowy Policji w Puławach mł. insp. Rafał Skoczylas wraz z I Zastępcą podinsp. Mariuszem Marcem.

W tym roku, klub HDK "Dar Życia" zorganizował 6 akcji honorowego krwiodawstwa. Łącznie zebrano prawie 200 litrów krwi. Mając świadomość tego, jak bardzo potrzebna jest krew i jak wiele od niej zależy, przez cały rok aktywnie uczestniczyliśmy w jej zbiórkach.

osoby oddajce krew

Policjanci z Puław, Ryk, Kurowa i Kazimierza Dolnego, pracownicy cywilni oraz ich dorosłe dzieci, policjanci prewencji, kryminalni, dzielnicowi, funkcjonariusze ruchu drogowego, nasi przełożeni - wszystkim nam przyświeca jeden cel - pomoc drugiemu człowiekowi. Dlatego tak chętnie dzielimy się cząstką siebie. Cząstką, a jakże cenną. Dzięki niej wiele rodzin może nadal świętować, na przykład zbliżający się Nowy Rok.

kobieta z książeczką HDK

Dzięki zaangażowaniu wielu osób - dawców, organizatorów, wyjątkowym pracownikom RCKiK w Lublinie i Puławach oraz dziennikarzom, którzy informują o zbiórkach, promując honorowe krwiodawstwo, do punktów zbiórki krwi zgłasza się coraz więcej osób. To ogromna, realna pomoc tym, którzy potrzebują tego leku. Leku, którego mimo postępu medycyny, wyprodukować się nie da.

Pamiętając, że najwyższą wartością człowieka jest życie, zachęcamy do oddawania krwi. Jeśli nie masz żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, przyłącz się i zostań dawcą. Każda kropla krwi jest bezcenna.

komisarz Ewa Rejn - Kozak

  • Komendant Powiatowy Policji w Puławach mł. insp. Rafał Skoczylas
  • osoby podczas oddawania krwi
  • osoby podczas oddawania krwi
  • osoby podczas oddawania krwi
  • ręka kobiety podczas oddawania krwi
  • osoby podczas oddawania krwi
  • osoby podczas oddawania krwi
  • osoby podczas oddawania krwi
  • policjant oddający krew
Powrót na górę strony