Aktualności

Aby zdobyć prowiant na urodziny, włamał się do sklepu. Będzie świętował w areszcie.

Data publikacji 19.01.2024

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 47-latek, zatrzymany przez puławskich kryminalnych. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie włamania do sklepu spożywczego i kradzież papierosów, alkoholu oraz kabanosów, które to artykuły były mu potrzebne do świętowania swoich urodzin. Ponieważ był już wcześniej karany będzie odpowiadał w warunkach tzw. multirecydywy.

Wczoraj puławski sąd aresztował tymczasowo na trzy miesiące 47-latka zatrzymanego przez puławskich kryminalnych. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież z włamaniem do sklepu spożywczego oraz wcześniejsze kradzieże w drogerii. 

Z materiałów sprawy wynika, że do włamania doszło w tym tygodniu w centrum Puław. Nieznany sprawca wybił szybę w witrynie sklepu, po czym wszedł do środka gdzie dokonał kradzieży kilku butelek wysokoprocentowego alkoholu, kilku paczek papierosów oraz kilkunastu paczek kabanosów. Straty wyniosły ponad 10 tysięcy złotych. Po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu, policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli szereg śladów kryminalistycznych i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Po kilku godzinach funkcjonariusze wpadli na trop 47-latka, bez stałego miejsca zamieszkania, przebywającego ostatnio w Puławach. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych, trafił do policyjnego aresztu. Przeszukanie mieszkania gdzie ostatnio przebywał potwierdziło przypuszczenia policjantów. Znaleziono część zrabowanych produktów. Z relacji 47-latka wynika, że na pomysł włamania wpadł, gdy świętując z kolegą swoje urodziny, odkrył, że skończył się prowiant - alkohol i coś do przegryzienia. 

Wykonując kolejne czynności w sprawie, policjanci ustalili, że 47-latek odpowiada także za kilka mniejszych kradzieży, tym razem z puławskiej drogerii. Za to również usłyszał zarzuty.

Z racji tego, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa i odbywał z tego tytułu karę pozbawienia wolności, będzie odpowiadał w warunkach tzw. multirecydywy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 15 lat. 

komisarz Ewa Rejn - Kozak

Powrót na górę strony