Aktualności

Policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Data publikacji 24.01.2024

W Puławach policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli pięć automatów służących do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Zatrzymana została 47-letnia kobieta, która już usłyszała zarzuty w tej sprawie i została przesłuchana. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Puławach wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie weszli do lokalu na terenie Puław. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że prowadzone są tam gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 5 automatów służących do prowadzenia gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Na miejscu została zatrzymana 47-letnia kobieta. Po wykonaniu czynności procesowych w sprawie, policjanci przedstawili 47-latce zarzuty i ją przesłuchali. Będzie odpowiadać na postawie przepisów karno-skarbowych.

Zgodnie z ustawą o  grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Rejn-Kozak

Powrót na górę strony