Aktualności

Ostrożnie na drodze. Panują trudne warunki

Data publikacji 24.01.2024

Panujące aktualnie warunki pogodowe - opady deszczu ze śniegiem i niska temperatura powodują, że na drogach jest ślisko i powinniśmy dostosować prędkość oraz technikę jazdy do panujących warunków. Właśnie niedostosowanie prędkości do warunków na drodze było przyczyną zdarzenia, do którego doszło rano na drodze S17 w kierunku Lublina. Kierujący Porsche wpadł w poślizg i uderzył w barierę energochłonną. Apelujemy o ostrożność.

Do zdarzenia doszło dziś rano na drodze S17 w kierunku Lublina, na wysokości miejscowości Sielce. Kierujący samochodem Porsche 36-letni obywatel Ukrainy nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg i straciwszy panowanie nad pojazdem uderzył w barierę energochłonną. Nie odniósł poważnych obrażeń ciała, skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Był trzeźwy. Za spowodowanei zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany wysokim mandatem karnym. 

Apelujemy o większą ostrożność oraz dostosowanie prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na drodze. Padający na zmianę ze śniegiem deszcz, wahania temepratur, śliska nawierzchnia powodują, że warunki są bardzo trudne i kierowcy muszą być bardziej ostrożni niż zwykle.

komisarz Ewa Rejn - Kozak

Powrót na górę strony