Aktualności

Puławska Policja gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Data publikacji 26.01.2024

W niedzielę odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku będziemy dbać o bezpieczeństwo wolontariuszy. Na licytację przekazaliśmy też policyjne gadżety, które będzie można zdobyć podczas puławskiego finału w Domu Chemika. Będą tam również nasi policjanci, którzy na stoisku promocyjnym, wspólnie ze strażą pożarną będą prezentować sprzęt, jakim posługujemy się na co dzień i organizować konkursy dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do licytacji i odwiedzenia naszego stoiska w Atrium Domu Chemika, w niedzielę od godziny 14:00.

Przed nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku będziemy dbać o bezpieczeństwo wolontariuszy i kwestujących podczas WOŚP. W tym roku puławscy mundurowi na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Puławach mł. insp. Rafałem Skoczylasem włączają się także w licytację na rzecz WOŚP. Do „zgarnięcia” są policyjne gadżety, w tym m.in. maskotka - Lew Leon, kubek z logo naszej komendy, długopisy, smycze, odblaski oraz koszulki i kalendarz NSZZ Policjantów woj. lubelskiego.

Prawdziwą perełkę będzie też można wylicytować na portalu allegro.pl. To pamiątkowy śpiewnik z 1993 roku z 1. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w Lublinie, z podpisami artystów oraz Jurka Owsiaka. Odbyła się wówczas trasa koncertowa zespołów takich jak: VOO VOO, Kobranocka, Proletaryat, Zdrowa Woda oraz IRA. Teksty utworów granych podczas tej trasy znalazły się w okolicznościowym śpiewniku. Tę wyjątkową pamiątkę przekazał na licytację szef puławskich policjantów, mł. insp. Rafał Skoczylas, który był wówczas wolontariuszem Wielkiej Orkiestry w lubelskim sztabie.  

Przedmioty z logo KPP w Puławach będą do wylicytowania podczas 32. Finału w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika w niedzielę, 28 stycznia br. od godziny 17:00 do 19:30. Z kolei śpiewnik trafił do sztabu głównego WOŚP w Warszawie i zostanie wystawiony przez Fundację do licytacji na portalu allegro.pl.

Ponadto, podczas finału w Domu Chemika policjanci ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej z Puław, na wspólnym stoisku promocyjnym zaprezentują sprzęt, którym posługują się na co dzień, będą organizwać zabawy, konkursy i zagadki. Prawdziwą niespodziankę planujemy jednak na godz. 20:00 w niedzielę. Zapraszamy na puławski 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

komisarz Ewa Rejn - Kozak

Powrót na górę strony