Aktualności

Puławscy policjanci zagrali z WOŚP

Data publikacji 05.02.2024

Puławscy policjanci włączyli się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mundurowi zadbali o bezpieczeństwo wolontariuszy oraz uczestniczyli w różnego rodzaju aktywnościach, prezentując sprzęt służbowy, promując służbę w Policji oraz dokładając swoją "cegiełkę" do zbiórki. Były biegi, morsowanie, udział w licytacji i wiele pozytywnych emocji. W tym roku, pomoc fundacji została skierowania do osób mających problemy z płucami po pandemii.

Działania w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęliśmy od szkolenia dla wolontariuszy. Podczas spotkań z puławskim sztabem WOŚP oraz wolontariuszami omówiliśmy zasady bezpieczeństwa, przekazaliśmy w jaki sposób należy kwestować, aby być bezpiecznym, nie narażać siebie i dbać o bezpieczeństwo innych kwestujących. 

Z kolei w dniu finału, policjantki, policjantów i pracownice naszej jednostki można było spotkać w wielu miejscach i w różnych rolach. Przede wszystkim funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo kwestujących. Z kolei osoby, które nie pełniły tego dnia służby patrolowej, z potrzeby serca uczestniczyły w aktywnościach takich jak bieg "Policz się z cukrzycą", morsowanie w Janowicach czy licytacja w Puławach. 

Podczas puławskiego finału, w Atelier Domu Chemika, na wspólnym stoisku ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach, policjanci prezentowali sprzęt, którego używają na co dzień, rozmawiali o bezpieczeństwie i w zamian za datek do puszki WOŚP rozdawali odblaski, kolorowanki i inne gadżety.

Nie zabrakło nas także na licytacji. Przekazany przez Komendę Powiatową Policji w Puławach koszyk gadżetów z logo naszej jednostki cieszył się ogromnym zainteresowaniem i ostatecznie został wylicytowany za 700 zł! Z kolei na Allegro do wylicytowania jest wyjątkowy śpiewnik - z lubelskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z 1993 roku, z autografami Jurka Owsiaka oraz członków zespołów takich jak IRA, Kobranocka, Proletaryat, VOO VOO, które zagrały wówczas WOŚP-ową trasę koncertową. Śpiewnik przekazał na licytację Komendant Powiatowy Policji w Puławach mł. insp. Rafał Skoczylas, który był wówczas wolontariuszem orkiestry.

Tegoroczny, 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie powiatu puławskiego upłynął spokojnie, nie doszło do incydentów. Do zobaczenia za rok.

komisarz Ewa Rejn - Kozak

  • dwie kobiety i dziewczynka z policyjną maskotką
  • kobieta i mężczyzna z kijkami i policyjną maskotką
  • mężczyzna z policyjną maskotką
  • grupa morsujących ludzi z policyjną maskotką
  • dwóch policjantów na stoisku ze sprzętem policyjnym
  • policjant dający dziecku odblask
  • policjantki z policyjną maskotką
  • policjant z dzieckiem w policyjnym kasku
  • troje policjantów trzymających zimne ognie
Powrót na górę strony