Aktualności

Zarzuty za przywłaszczenie koła z ciężarówki

Data publikacji 16.02.2024

52-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzut przywłaszczenia koła zapasowego od ciężarówki i będzie odpowiadał za to przed sądem. Do zdarzenia doszło w Puławach, na parkingu w pobliżu Zakładów Azotowych, gdzie kierujący ciężarową Scanią zostawił koło. Wykorzystał to 52-latek z innej ciężarówki, myśląc że teren nie jest monitorowany.

Wczoraj 52-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzut przywłaszczenia koła zapasowego od samochodu ciężarowego marki Scania, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Do zdarzenia, w efekcie którego mężczyzna trafił do policyjnego aresztu doszło w tym tygodniu na terenie Puław. 

Kierujący ciężarową Scanią zostawił koło w monitorowanym miejscu na parkingu koło Zakładów Azotowych, a gdy wrócił na miejsce okazało się, że koło zniknęło. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że koło zabrał kierowca samochodu ciężarowego marki Man i wjechał z nim na teren zakładów. Gdy opuścił zakłady, policjanci ujawnili koło na naczepie Mana. 52-latek był bardzi zaskoczony, nie przypuszczał, że teren jest monitorowany. Trafił do policyjnego aresztu.

Po przesłuchaniu 32-letniego kierowcy Scanii i zebraniu materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili 52-latkowi zarzut przywłaszczenia koła do ciężarówki o wartości 1500 złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

komisarz Ewa Rejn - Kozak 

Powrót na górę strony