Sukces policjantki z puławskiej komendy na ogólnopolskich zawodach pływackich
Funkcjonariuszka Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Puławach zajęła pierwsze miejsce w kategorii 50 m stylem grzbietowym oraz drugie miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym podczas VI Ogólnopolskich Zawodów Pływackich Służb Mundurowych im. kom. Wacława Lejko o puchar Komendanta Głównego Policji, które odbyły się 5 maja w Warszawie. Gratulujemy naszej Koleżance i życzymy kolejnych sukcesów!
Do sportowej rywalizacji doszło 5 maja br. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy w Dzielnicy Włochy. Zawody, organizowane pod nazwą VI Ogólnopolskie Zawody Pływackie Służb Mundurowych im. kom. Wacława Lejko o Puchar Komendanta Głównego Policji, zgromadziły funkcjonariuszy różnych formacji z całej Polski.
Zawody poświęcone są pamięci funkcjonariusza, który we wrześniu 2017 roku zginął podczas nurkowania w jeziorze Garda. Komisarz Wacław Lejko, policjant Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, 7 października 2015 r. jako pierwszy ustanowił rekord służb mundurowych w nurkowaniu, schodząc na głębokość 204 m, a następnie dwukrotnie go pobił: najpierw 16 czerwca 2017 r. schodząc na głębokość 233 m oraz 27 sierpnia 2017 r. na głębokość 249 m.

Wśród uczestników wczorajszych zmagań nie zabrakło reprezentantki Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Policjantka z Wydziału Kryminalnego, komisarz Izabela Pużuk wykazała się doskonałym przygotowaniem i wysokim poziomem sportowym, zdobywając pierwsze miejsce w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym oraz drugie miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.
Osiągnięty wynik jest dowodem nie tylko sportowego talentu, ale również determinacji i zaangażowania, jakie funkcjonariusze Policji prezentują zarówno w służbie, jak i poza nią.
Iza, gratulujemy sukcesu oraz życzymy kolejnych osiągnięć na arenie sportowej.
nadkomisarz Ewa Rejn-Kozak