Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Odpowiedza za rozbój
Policjanci z Kazimierza Dolnego zatrzymali dwóch 23 latków, którzy chwilę wcześniej dokonali rozboju. Na górze Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym zaatakowali mężczyznę, pobili i ukradli telefon komórkowy wartości 1 tys. złotych. Napastnicy mieli zamiar przewieść pokrzywdzonego do jego domu po umowę zakupu telefonu aby legalnie go odsprzedać. Kiedy się uwolnił powiadomił Policję. Sprawcy przebywają w policyjnym areszcie. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Uszkodził siatkę
Puławscy policjanci zatrzymali 18 latka, który zniszczył siatkę ochronną przy wieży wspinaczkowej należącej do Straży Pożarnej. Straty wyceniono na kwotę około 4 tys. złotych Zatrzymany tłumaczył, że chciał sprawdzić jej wytrzymałość. Podczas kontroli osobistej policjanci u 18 latka odnaleźli telefon pochodzący z przestępstwa. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Sprawcy rozboju zatrzymani
Wczorajszej nocy mundurowi z Puław zatrzymali dwóch sprawców rozboju. Zatrzymani 19 i 21 latek. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu. Chwilę przed zatrzymaniem pobili i okradli z pieniędzy i telefonu młodego mężczyznę z Puław. Zgodnie z kodeksem karnym za dokonanie rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Policja na sobotnim pikniku
W sobotę na puławskich Błoniach odbył się finał programu prewencyjnego „Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo”. Policjanci, strażacy, Zakłady Azotowe SA zorganizowali przy pomocy klasy policyjnej ZS nr3 szereg konkursów i zabaw dla najmłodszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, 6 finalistów hulajnogi. W trakcie pikniku można było oznakować rower, zasięgnąć porady dzielnicowego oraz obejrzeć policyjny sprzęt.
-
Nowe LOGO Policji
Na konferencji w MSW zostało przedstawione nowe logo Policji. Konkurs na znak graficzny to jeden z etapów programu standaryzacji komend i komisariatów Policji. W ramach programu będą remontowane istniejące komendy i komisariaty oraz wybudowane zostaną nowe obiekty policyjne. Program będzie realizowany w latach 2013-15, a jego budżet wynosi około 1 mld zł.
-
Chcieli wyłudzić 35 tys. Zostali zatrzymani
Puławscy kryminalni zatrzymali 3 mężczyzn, którzy upozorowali kradzież subaru o wartości 35 tys. złotych. Mężczyźni od dłuższego czasu nie mogli sprzedać samochodu więc go ubezpieczyli i zawiadomili o jego kradzieży. Jak ustalili policjanci mężczyźni pocięli samochód , niektóre części sprzedali na złom, a inne spalili. Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. za oszustwo i fałszerstwo za co grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Sprawca rozboju schował sie na strychu
Policjanci wnioskują o kare tymczasowego aresztu dla sprawcy sobotniego rozboju. 29 latek ze swoim bratem pobił i okradł wędkarza. Skradł mu wędkę i telefon. Zatrzymany przed kryminalnymi ukrywał się na strychu domu swojego brata. Wpadł podczas przeszukania. Policjanci poszukują jego 24 letniego brata, który razem z nim dokonał rozboju. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Powiatowy finał konkursu "Jestem bezpieczny"
Dzisiaj w Puławach odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Powiat Puławski w eliminacjach wojewódzkich konkursu reprezentować będą uczniowie Szkoły Podstawowej z Gołębia. To oni zdobyli najwięcej punktów z testu i zaprojektowali najatrakcyjniejszą koszulkę. Finaliści konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Puławach, Wicestarosty Puławskiego, przedstawiciela KRUS, Karpackiej Spółki Gazowej i Lubelskiego Zakładu Energetycznego.
-
Uczniowie podstawówki na komendzie
W tym tygodniu poza policjantami w puławskiej komendzie spotkać można było uśmiechnięte twarze dzieci z podstawówki. Specjalnie dla nich w związku ze zbliżającym się okresem wycieczek, biwaków i wakacji puławska komenda otworzyła swoje drzwi. Była pouczająca pogadanka o bezpiecznych zachowaniach się w różnych sytuacjach. Uczniowie trzecich klas zapoznali się też m.in. z pracą technika kryminalistyki i dyżurnego. Każdy z uczestników otrzymał materiały edukacyjne i kamizelki odblaskowe.
-
Zatrzymani w pościgu
Puławscy policjanci w nocy z soboty na niedzielę zatrzymali w pościgu dwóch mieszkańców mazowieckiego, którzy wybili szyby w mieszkaniu puławianina. Zatrzymani podejrzewani są również o podpalenie pod koniec kwietnia jego dwóch samochodów. Zgodnie z kodeksem karnym za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Policja na Targach Pracy
Wczoraj w hali MOSiR w Puławach odbyła się kolejna edycja targów pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy. W targach udział wzięli również policjanci i pracownicy kadr Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Przedstawiciele komendy odpowiadali na pytania osób zainteresowanych pracą w mundurze jak i postępowaniem kwalifikacyjnym w stosunku do osób chcących wstąpić w szeregi policji.
-
Rodzice pijani. Niewmowle w szpitalu
Ponad 1,5 promila alkoholu wykazało badanie u 20-letniej matki i ponad 2 promile u ojca 2-miesięcznego dziecka. Obydwoje opiekunowie byli na libacji alkoholowej, a wraz z nimi mała dziewczynka. Obydwoje rodziców trafiło do policyjnego aresztu, a dziecko pod opiekę lekarzy. Dziewczynka była zaniedbana, wychłodzona. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wkrótce całość zebranych materiałów zostanie przekazana do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.
-
Puławscy policjanci odzyskali kradzione BMW
Wczoraj puławscy policjanci zatrzymali pięcioro młodych mieszkańców Puław. Wszyscy zatrzymani, wśród nich 18 latka, podstępem skradli kluczyki a następnie BMW warte ponad 60 tys. złotych. Samochód we wtorek wieczorem został znaleziony przez policjantów ruchu drogowego. Auto zostało skradzione z Krakowa. Kilka godzin później GPS wskazał, że znajduje się w Puławach. Piątka zatrzymanych została przekazana policjantom z Krakowa.
-
Szybsze i surowsze kary dla sprawców drobnych przestępstw
Jak zniechęcić drobnego złodziejaszka do kradzieży? Pokazać mu, że w przypadku zatrzymania zostanie ukarany bardzo szybko i dolegliwie finansowo. Wdrożenie nowych propozycji podniesienia progu kwotowego wykroczenia, wyższe grzywny i rejestracja sprawców, mogą to zapewnić.
-
Czy widziałeś ten wypadek?
Puławscy policjanci zwracają się z apelem do osób, które były bezpośrednimi świadkami lub też posiadają informacje na temat wypadku, do którego doszło 6 lutego br. około godz. 19:00 na trasie pomiędzy Puławami a Wronowem.
-
?Policjant, który mi pomógł?
Rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł" Konkurs służy wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane będą do 31 maja 2013 roku.
-
Bili sie o dziewczynę
Puławscy policjanci zatrzymali dzisiejszej nocy trzech uczestników bójki. Jeden z nich, który posiadał nóż oddalał się swoim BMW. Dwóch innych zostało zatrzymanych w barze gdzie doszło do bójki. Wszyscy trzej trafili do policyjnego aresztu. Teraz policjanci wyjaśniają rolę każdego z nich w tym zdarzeniu,. Za bojkę z niebezpiecznym narzędziem grozi i m do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem
W Puławach w ramach "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestepstwem" w budynku Komendy Powiatowej Policji w Puławach przy ul.Wojska polskiego 6 tel.(81) 8890210 będzie pełniony dyżur przez policjanta, który bedzie udziielał porad w ramach swoich kompetencji.Policjant będzie dyżurował w terminie od poniedziałku 25 lutego br. do do soboty 2 marca br. w godz.10.00-18.00 i w sobotę w godzinach 10.00-13.00.
-
Prosimy o kontakt pasażerów wypadku autokaru Hrubieszów - Warszawa
Policjanci z Komisariatu Policji w Kurowie prowadzą postępowanie w sprawie wypadku autokaru relacji Hrubieszów ? Warszawa. Wypadek miał miejsce na krajowej 17 na wysokości miejscowości Cezaryn w dniu 20 stycznia br. Policjanci zwracają się z prośba o kontakt do pasażerów, którzy oddalili się z miejsca przed przyjazdem służb ratowniczych i Policji. Kontakt telefoniczny z Komisariatem: 081-8811007 lub 997.
-
Gratulacje dla Dominiki i Karola
Wczoraj policjanci pogratulowali Dominice i Karolowi za postawę godna naśladowania. Uczniowie III LO w Puławach 11 stycznia br. znaleźli torebkę ze znaczną kwota pieniędzmi, telefonem i dokumentami. Wszystko oddali policjantom w Kurowie. Wczoraj w trakcie apelu przekazano list gratulacyjny oraz upominek ufundowany przez właścicielkę torebki.